Ayla
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.7 IMDB Puanı 47 Görüntülenme

Ayla

Ayla filmi izleyiciler tarafından çok talep gören başarılı bir yapım. Milyonlarca kişiye ulaşan Ayla filminin konusu çok etkileyici denilebilir. Film 1950 yıllarında Kore savaşlarında geçen birçok önemli konuyu ele alıyor. Sosyal anlamda çok mesaj veren filmin konusu Kuzey Kore, Güney Kore’ye saldırdıktan sonra yardım çağrısı yapılır ve Türkiye Kore’ye yardım gönderir.
Türkiye’nin gönderdiği yardım içerisinde bulunan Süleyman Astsubay’ ın gece savaş meydanında küçük bir kız çocuğu bulmasıyla başlayan bir hikâye bundan sonra da devam ediyor. Süleyman Astsubay ailesini kaybetmiş küçük kıza “ay gibi yüzün var“ diyerek Ayla adını koymuştur. 15 ay Ayla‘nın tüm bakımını üstlenen Süleyman Astsubay artık Türkiye ‘ye dönmesi gerekir. Ayla Kore’ deki Türk askeri misyonu tarafından kurulan okula başlar.

Türk Subayı’nın Verdiği Mücadele
Ayla’yı bırakıp Türkiye‘ye dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denemesine rağmen başarılı olamaz. Güney Kore yasaları beraber Türkiye‘ye gitme olayına sıcak bakmaz ve izin vermez. Sonunda Süleyman Astsubay tüm çabalarına rağmen mecburen Türkiye ‘ye dönmek zorunda kalmıştır. Savaş günleri bittikten sonra 60 yıl geçer, Ayla ve Süleyman Astsubay tekrar bir araştırmacı gazeteciler tarafından olay incelenerek bir araya getirilir. Güney Kore‘de Ankara parkında bir araya gelen Ayla ve Süleyman Astsubay ağlayarak büyük bir coşku ile hayallerine kavuşarak birlikte oturup özlem gidermişlerdir. Türkiye’de özellikle yoğun ilgi ve merakla izlenen bu film izleyicileri oldukça etkiledi.
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?